Masáž lávovými kameny

Večer přijdeme domů z práce, jsme celí utahaní, do ničeho se nám nechce a nejraději bychom padli do postele a usnuli. Co s tím? Jak se po náročném dni odreagovat příjemnou relaxací? Řešením je správně provedená masáž.

Čtyři tisíce let relaxace

Existuje celá škála profesionálních i amatérských masáží, které můžeme absolvovat. Jen jedna z nich ale dokáže rychle navodit pocit psychického uvolnění a zároveň fyzické relaxace : masáž lávovými kameny, prastará metoda čínských učenců. Nejstarší záznamy o ní jsou staré úctyhodné čtyři tisíce let. 

Masáž spočívá v použití speciálních druhů kamenů, které se zahřáté ve vodní lázni přikládají na holou kůži. Zároveň zkušený masér pracuje s horkým olejem, pomocí něhož masíruje naše tělo za pomoci dvou větších kamenů.  

Samé pozitivní účinky

Tajemství úspěchu lávových kamenů spočívá v jejich ojedinělých vlastnostech. Jsou zahřívány při teplotě až 50°C  a extrémně dobře kumulují teplo, které následně proniká až do hloubky cca 3 centimetrů pod kůži. Uvedená teplota má na organismus blahodárné účinky, aniž by kůži nějak poškodila.

Zahřáté kameny pomohou rozproudit vnitřní energii díky aktivaci důležitých energetických bodů a příznivě působí na přirozené fyziologické procesy, uvolňuje stažené svaly, napomáhá regulovat správnou funkci metabolismu a trávení, údajně podporuje činnost ledvin a jater.

Ukolébá až ke spánku

Majitelé masážních salonů se shodují v tom, že masáž lávovými kameny patří mezi ty nejluxus-nější. Může za to mimo jiné punc exotiky, ale také především výjimečný účinek, který teplé kameny na lidský organismus mají.

Mnoho klientů při provádění masáže usne a drtivé většině se podaří odreagovat natolik, že na přechodnou dobu zcela zapomenou na stres a starosti. Příjemné pocity umocní také použití kvalitního vonného oleje.

 Autor  Blacek

Přidat komentář

   

Zdraví