Tropické ovoce

Chladné zimní dny můžeme zpestřit pozdravem z tropů. Tropické ovoce nás osvěží chutí i barvou a v neposlední řadě může pomoci shodit pár kilo navíc.

Zajímavé tropické ovoce

Ananas

Krom vitamínu krásy biotinu důležitému především pro krásné vlasy a pleť je bohatý na další prvky, které podporují látkovou výměnu a odbourávání tuků. Pokud dostanete neodolatelnou chuť na sladké, ananas ji krásně uspokojí.  Přípravky z ananasu se použivají pro hubnutí. 

Litschi

Litschi je pro vysoký obsah vlákniny je vynikající pro podporu trávení. Má vynikající chuť muškátu a růže. Můžeme jej konzumovat po oloupání a odpeckování jenom tak nebo se s ním dají vylepšit třeba saláty nebo pokrmy s kuřetem. 

Pitahaya

Pitahaya je jihoamerické ovoce připomínající kaktus obsahuje hodně vitamínu C, velmi důležitého zvláště v zimě. Nejlépe vyzní jeho chuť, podáváme-li toto ovoce hodně vychlazené. Jednoduše se vydlabe lžičkou z kůry, můžeme jej také použít do různých nápojů.

Karambole

Karambole je krásná hvězdička osvěží svou nakyslou chutí. Obsahuje kyselinu šťavelovou a kalcium. Napomáhá úspěšnému hubnutí. Může se jíst s kůrou nebo se přidává k různým pokrmům. Je to velmi dekorativní ovoce, které ozdobí každou slavnostní tabuli. Vynikající je na kompot, marmeláda apod.  

Granátové jablko

Granátové jablko nás osvěží  příjemnou sladkou chuť červených zrnek, která zároveň obsahují minerály, podporují snižování váhy. Zrnka můžeme přidat do salátů, desertů. V případě nápojů se musí použít přes sítko. Granátové jablko je zdrojem vitamínu B (B1, B2 a B3) a C, v menší míře pak i vitamínu A. 

Papya

Papya je enzymová bomba. Podporuje odbourání tuků. Semínková zrníčka se mohou rovněž jíst, chutnají podobně jako řeřicha.  Někdy se používá se do salátů. 

Kiwano

Kiwano pochází hlavně z Izraele a Nového Zélandu. Jeho šťavnatá dužina lehce nakyslá, obsahuje hlavně železo, magnézium, kalium. Vynikající pomocník pro hubnutí. Může se jíst dužina vydlabaná lžičkou nebo se rovněž přidává do salátů, nápojů apod.

Ovoce sharon

Sharon podporuje imunitu, obsahuje hodně beta-karotenu. Může se jíst neoloupané. Vynikající může být marmeláda.  Vylepšit jím můžeme saláty, jogurt apod.

Přidat komentář

   

Zdraví