detoxikace

Detoxikace je v moderní společnosti poměrně hojně rozšířené a oblíbené téma. V zásadě se jedná o očištění těla od nežádoucích látek, které našemu organismu škodí. Díky detoxikaci se můžeme cítit svěžejší, zdravější a plni energie. Stačí jen trochu upravit jídelníček. A jaké potraviny jsou v tomto případě vhodné?

Švestky. Pročistí střeva, zpevní cévy a působí jako prevence proti rakovině. Kromě toho obsahují spoustu jódu a železa. Ovšem pozor na velký obsah přírodního cukru!

Červená řepa

Obrovská porce vlákniny a kyseliny listové, dokáže během krátké chvíle odkyselit organismus. Jen ta chuť není bohužel zrovna skvělá.

Řeřicha

Hodí se k hůře stravitelným jídlům, pomůže pročistit ledviny a močové cesty. Snadno se pěstuje i doma na misce s vlhkou vatou, určitě to zkuste!

Citron

Ten je základem každé detoxikační kúry, prospěje i kvalitě pleti a posílí imunitu. Ranní sklenička teplé vody s citronovou šťávou podpoří i hubnutí.

Česnek - nejen proti upírům

Ocení jej každý, kdo má rád trochu štiplavější chuť. Navíc má antibakteriální a antibiotické účinky, uleví i nemocnému srdci.

Zelí - nejlépe kysané

Zlepšuje funkci jater, pomůže lidem, kteří potřebují co nejrychleji shodit pár kilo do plavek. A navíc, jako příloha je skvělé syrové i kysané.

Jablka - nejlépe česká

Klasika české kuchyně snižuje množství cholesterolu a obsahuje i spoustu vlákniny. Takže na detoxikaci jako stvořené.

Avokádo

Toto ovoce dokáže tělo zbavit volných radikálů, kromě toho má i celkem exotickou chuť. Určitě jej zkuste!

Mořské řasy

Novinka v naší kuchyni dokáže snížit hladinu cholesterolu, obsahuje spoustu cenného jódu a využít se dá nejen do polévek, ale i do různých jiných jídel.

Cibule

Podporuje trávení, sníží vysoký krevní tlak a cukr. Detoxikaci podporuje i zlepšením činnosti ledvin.

Tak co, vybrali jste si? Samozřejmě je výběr ještě mnohem širší, tohle je ale skutečná TOP 10 v oboru. Pokud chcete podstoupit detoxikaci, měli byste tyto potraviny vzít v úvahu.

Autor Blacek

Přidat komentář

   

Zdraví