chyby při opalování

Nastaly pravé letní dny a většinu z nás láká krásné počasí ven do přírody. Nebo alespoň chceme nachytat trochu bronzu doma na terase nebo na balkóně. Měli bychom si ale dát pozor, abychom místo bronzu nechytli například úžeh.

 1. Velkou chybou je, pokud při prvním opalování nepoužijeme opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem proti UV záření minimálně 20-30. Jestliže se spálíme, pleť si to bohužel "zapamatuje". Nejméně tři dny bychom se pak měli vyvarovat slunce.

2. Někdo si myslí, že kolem poledne se opálí nejrychleji, protože sluníčko stojí nejvýše a nejvíce opaluje. Bohužel ale zároveň nás ohrožuje nejintenzivnější nebezpečné záření UV. V době mezi 11-15 hodinou bychom se raději měli sluníčku vyhnout. V tomto čase také panuje největší horko a ohrožuje nás životu nebezpečný úžeh.

3. Pokud jste už trochu opálení a myslíte si, že už žádný krém nepotřebujete, jste na omylu, který by se mohl vymstít: použití opalovacího prostředku je vždycky nutnost!

4. Jestliže použijete voděodolný opalovací krém a  jste přesvědčeni, že se už nemusíte znovu nakrémovat, zase omyl! Znovu natřít bychom se měli pravidelně vždy aspoň po třech hodinách.

5.  A pozor: vůbec neplatí, že když se dobře natřeme, tak můžeme zůstat na slunci celý den bez přestávky! A také pozor na omyl, že pokud se schováme do stínu, tak nám nic nehrozí.  UV záření se dostane i tam! 

Přejeme ničím nerušené krásné letní dny.

Autor: Luci

Von wunderschönen Locken träumen besonders die Frauen, die sie nicht von Natur aus haben. Hersteller versprechen heutzutage immer mehr neue Methoden wie man die Haarpracht erreichen kann - und das auch noch viel einfacher als mit dem herkömmlichen Lockenstab oder den Papilloten von Oma. In unserem Test haben wir drei dieser neuen Produkte mal auf den Prüfstand genommen

 

 

Přidat komentář

   

Zdraví