Cvičení venku - běh

Jaro je v plném proudu, tak proč nevyužít outdoorových aktivit pro hubnutí a zpevnění celé postavy. Nejenom, že se provětráte, ale přijdete i na jiné myšlenky na čerstvém vzduchu. Možností je mnoho.

Běhání

Běh je asi nejčastějším způsobem, který můžete zvolit. Vlastně k této činnosti nepotřebujete nic jiného než chuť a dobrou náladu. Pak to jde samo. Vyhlídněte si nějaké místo mezi stromy, v parku nebo jen mezi baráky a můžete začít spalovat tuky. Říká se, že byste měli běhat tak, abyste u toho mohli mluvit nebo dokonce i zpívat. Pak spalujete ty správné kalorie a tuky. Za hodinu spálíte cca 450 – 550 kalorií.

Pokud vás neláká běh, zkuste alespoň rychlochůzi. I ta vám může pomoci spálit alespoň 240 kalorií za hodinu. A hlavně, budete mít hned lepší náladu. A to je někdy důležitější než kalorie.

Jízda na inlinech

Jízdu na kolečkových bruslích si můžete vybrat jen pro radost s přáteli anebo jako rychlejší jízdu a aktivní sport. Obě dvě možnosti jsou dobrá volba. Nejenom, že se krásné opálíte, ale děláte něco dobrého pro vaše tělo a pozadí. Spálíte cca 420 kalorií.

Uvedené hodnoty jsou pro průměrnou váhu ženy 55 kg. Větší váha = více spálíte. 

Další tipy

Další tipy se dozvíte později. Sledujte náš web a Facebook pro novinky.

Poznámka: 1 kcal = 4,18 KJ

Autor: Alena Hrubá

Přidat komentář

   

Zdraví