menstruační bolesti

Pokud i tebe trápí menstruační bolesti, potom jistě víš, že to rozhodně není nic příjemného. Menstruační bolesti dokáží být velice intenzivní. Pravdou je, že každá žena trpí menstruačními bolestmi trochu jinak. Přesto ale existuje několik dobrých rad, pomocí kterých se dají menstruační bolesti efektivně mírnit. Představujeme tři velice efektivní – a řeč rozhodně není o prášcích.

Projevy menstruačních bolestí

Menstruační bolesti se objevují nejčastěji první až třetí den menstruace. Jedná se o intenzivní bolest v oblasti podbřišku, která může vystřelovat i do zad. Někdy jsou to i křeče. Proti všem těmto projevům je možné bojovat.

Teplé obklady

Velmi dobře zabírají teplé obklady. Stačí, když si napustíte teplou vodu do pet lahve. Tu obalte tenčím ručníkem, lehněte si a láhev položte na podbřišek. Použít se dají také nahřáté ručníky.

Čaje proti menstruačním bolestem

Proti menstruačním bolestem mohou pomoci i čaje. Velmi dobrý je majoránkový čaj. Stačí zalít jednu čajovou lžičku majoránky horkou vodou. Nechat vylouhovat cca 5 minut a poté vypít. Čaj uvolňuje křeče. Dobře pomáhá i meduňkový čaj, ten má uklidňující účinek. Pomáhá i zvýšený pitný režim.

Klid nebo pohyb

Menstruační bolesti často povolí i při zvýšeném pohybu. Zkuste třeba delší procházku. Od bolestí také pomáhá plavání nebo cvičení jógy. Dejte si ale pozor, někomu naopak pomáhá absolutní klid. V době menstruace není doporučováno provádět cviky na břišní svalstvo, to by mohlo bolesti zhoršit.

Autor Magda

Přidat komentář

   

Zdraví