zelený čaj

Zelený čaj dostal do vínku mnoho schopností. Pro Číňany znamená více než jen čaj - je to životní elixír a léčivý prostředek. Na "chuť" mu přišly i naše kraje a těší se zde velké oblibě. Čínské přísloví říká: "Kdo pije hodně čaje, zapomene svět."

Zelený čaj  a jeho zdravotní účinky

Je medicínsky dokázáno, že zelený čaj obsahuje kromě vitamínů také mnoho substancí, které mají pozitivní vliv na zdraví a celkový stav člověka.

Vitamíny

Vitamínová bomba vitamínu C chrání tělesné buňky a posiluje imunitu proti infekcím a nachlazení. V lístcích čaje obsažené katechiny a kyselina fenolová chrání proti rakovině. Účinky zeleného čaje normalizují i hladinu cholesterolu v krvi. Když k tomu připočteme četné minerály, stopové prvky jako kalcium, kalium, magnezium a zinek, důležité pro stavbu kostí a těla, dostáváme se doslova k pramenu zdraví. 

Alchymisté hledali elixír mládí. Zelený čaj by jim mohl v mnohém pomoci - obsahem vitamínu E, provitamínu A a ostatních látek je anti-ageing- prostředkem par excellence. Extrakty z tohoto čaje se stále více využívají v kosmetickém průmyslu. A to není vše: použijeme-li zelený čaj místo ustní vody, posílíme zubní sklovinu a předejdeme zubnímu kazu díky obsahu fluoridu.

Wellness pro duši

Nejenom tělo, ale také duch potřebuje wellness. Podobně jako káva obsahuje kofein. Éterické oleje působí harmonii a uvolnění. 

Zelený čaj si oblíbili i gurmáni - v salónech si například si můžeme dopřát omáčku z zeleného čaje, zmrzlinu nebo pěnu.

Jak často si dopřáváte zelený čaj? 

 

Přidat komentář

   

Zdraví