Zelenina a zdraví

Řekni mi, co jíš a já ti řeknu, jaký jsi... Ano, každý vypadá podle toho, čím se živí. Knedlíky, špek, mastné omáčky nebo naopak hektika, pár salátových lupínků denně, rychlé občerstvení někde na rohu... Může při takovém způsobu stravy zůstat člověk krásný, zdravý a mladý?

Strava a její vliv celkový stav člověka

Vědci dávno přišli na to, že potrava má rozhodující vliv na celkový stav člověka a nejen to. Pokud budete jíst přímo cíleně určitá jídla, můžete napravit dřívější nedostatky. Dokonce člověk bude vypadat mladší a více svěží. Správnou výživou se ovlivní vzhled i stav pleti, vlasů, očí i zubů.

Omlazení pleti 

Omlazení pleti napomůže pití ananasové šťávy. Dejte si ráno i večer sklenici tohoto elixíru. Omlazení je patrné do měsíce. Je podporováno prokrvení a pleť se posiluje zevnitř. Zlepšuje se funkce slinivky břišní. Dále je nutno dbát na dostatek zinku v potravě a jíst hrubozrnné pečivo, obilné klíčky, droždí, ryby.

Vlasy

Krásné vlasy potřebují hodně keratinu. Pijte denně půl litru mléka nebo jezte asi 120g sýra. Současně je nutno dodávat tělu vitamín C (ovoce a zelenina). Další prvek pro krásné vlasy je zinek. Lesku vlasů napomůže žloutek.

Oči

Zářivé oči získáte pomocí karotenu a tmavé listové zeleniny díky vysokému obsahu vitamínu A. Denně jezte mrkev s citronovou šťávou a trochu bodlákového oleje.

Zuby

Důležitým prvkem pro zdravé zuby je kalcium obsažené především v mléce a sýrech. Kalcium působí dobře na tvorbu zubů jen ve spojení s fosforem ( ryby, oříšky, vejce). Také nezapomínejte na vitamín C. Pokud dásně krvácí nebo jsou zapálené, pijte ráno a v poledne šťávu z jednoho citronu.

Přidat komentář

   

Zdraví