Aloe Vera v medicíně

Aloe Vera - rostlina tajemné krásy, elegance s legendárnímí léčivými účinky pro lidský organismus. Obsahuje přibližně 160 cenných látek!

Aloe Vera a indiáni

V některých civilizacích ji uctívali pro její božský původ. Ve starém Egyptě považovali šťávu z listů za elixír mládí, krásy a zdraví. Indiáni tuto rostlinu řadí do 16 dalších rostlin poslaných bohy. V Africe dodnes nazývají aloe " lilie pouště". V Americe se pyšní titulem "Doktor Aloe"....

Aloe Vera v medicíně

Aloe se používá zevně i vnitřně. Látka získaná z listů je bohatá na vitamíny, minerály, aminokyseliny, enzymy a další látky dobře působící na trávicí systém. Proto má také aloe cenný význam i ve výživě.

Aloe Vera

Aloe Vera se užívá nejen v medicíně, ale také v kosmetice. Nejlepší účinky ze 300 druhů aloe má "aloe barbadensis miller".

Působí velmi příznivě na pleť a vlasy a právě nyní v létě je ideálním prostředkem ochrany proti škodlivému UV záření v mnoha krémech. Pleť zásobí vlhkostí, obnovuje ji, předchází jejímu stárnutí a působí protizánětlivě a chladivě. Ideální je pro velmi suchou a citlivou pleť a také po lehčím úpalu. Dále jsou vhodné například i sprchové gely, které působí ihned na celé tělo a také krémy pro čištění pleti, šampony na vlasy i vlasové vody.

Balzám pro nohy a chodidla

Unaveným, opotřebovaným nebo drsným chodidlům a nohám dělá dobře hojný Aloe-Vera-krém. Nesčetné výživné látky, jako vitamíny , minerály, enzymy, zhebčují plet, odstraní odumřelé kožní bunky a působí léčivě (například přípravky od Florena).

Vynikající použití má aloe vera pro své hojivé účinky v podobě gelů na zklidnění pleti po štípnutí hmyzem, popálení, po depilaci apod.

Jeho šťáva v podobě nápoje je velmi osvěžující a posilující. Používá se k očistě těla a jako podpůrný prostředek při léčbě např. hepatitidy, astma, akné, lupénky a dalších problémů.

Za posledních 50 let výzkumu aloe vědci objevili další a další z jeho úžasných účinků - např. tlumí bolesti, snižuje citlivost postižených míst, uklidňuje, snižuje horečku, čistí krev, působí dobře na funkci střev, regeneruje cévy, obnovuje buňky......... Výzkum však stále pokračuje a na listinu vynikajících vlastností této rostliny budou moci být zcela jistě připsány další.

Přidat komentář

   

Zdraví