pitná voda

Pro někoho je možná těžko představitelné, že voda tvoří dvě třetiny hmotnosti lidského těla. Tato zázračná tekutina má významné postavení v každodenní péči o zdraví, většina populace však její přísun zanedbává.

Dehydratace a hubnutí

S dehydratací přitom souvisí řada zdravotních neduhů, včetně zpomalení metabolismu a následné náchylnosti k přibírání na váze.

Nedostatečný přísun vody

Nedostatečný přísun vody způsobuje bolesti hlavy, únavu a špatnou koncentraci. Je ale spojován i se zácpou, infekcemi močových cest a chorobami srdce. Voda navíc tělo zbavuje toxických látek a pomáhá regeneraci a pročištění organismu. Vodu by měli hodně pít i lidé, kteří si přejí zhubnout – pocit hladu ze 75 procent ve skutečnosti znamená žízeň. Zejména pokud patříte k těm, kteří se v noci probudí a jdou vyjíst ledničku, měli byste si k posteli postavit sklenici s vodou a cestu do kuchyně si ušetřit.

Kolik byste měli denně vypít vody

Člověk by měl denně vypít alespoň 1,2 litru čisté vody a další dva litry tekutin přijmout ve formě dalších nápojů a stravě. Mnoho Evropanů dává přednost obyčejné vodě z kohoutků před balenou – voda v plastikových lahvích zrovna nepřispívá ekologii a často obsahuje minerály, které ve velké koncentraci mohou zatěžovat ledviny. Nakolik však může voda v plastu škodit lidskému zdraví? O tom pojedná příští zpráva britských výzkumníků.

Související články:

Voda v PET lahvích

Zeleninové šťávy

Přidat komentář

   

Zdraví