Blíží se Vánoce a stejně jako každý rok si lámeme hlavu nad dárky. Co by potěšilo naše blízké? Co by ocenili? Co potřebují? Ne vždy se ovšem naše představy potkají s očekáváním obdarovaných. Důkazem o tom, že mnoho lidí by své vánoční dárky nejraději věnovali zase někomu jinému, jsou i obchody, které se specializují na výměnu vánočních dárků.

Pojďme se podívat, jakým dárkům byste se měli raději vyhnout.

1. Ponožky

Ano, je to již skoro tradice. Nevíte-li co ještě pod stromeček, snadným a pro mnoho lidí logickým řešením jsou ponožky. Věřte, nikdo nechce pod vánočním stromečkem najít fusekle. Každý si ponožky kupuje jako nutnou součást oděvu, ale nikdy je nemá rád. Ponožky jsou nevkusným dárkem, který svědčí o vaší neoriginalitě.

2. Dárek zabalený v několika krabicích

Ne, ani tohle není originální. Při rozbalování je každému jasné, že pokud není dárek v první krabici, nebude ani v té druhé. Není to ani vtipné. Zabalením mini krabičky do deseti větších krabic plýtváte nejen papírem, ale zbytečně obdarovávaného přivádíte do rozpaků. Chvíle napětí se mění v nekonečně dlouho trvající rozbalování a následně v trapnost. Není nic horšího, když pak v poslední krabici není očekávaný šperk, hodinky nebo mobilní telefon, ale bezcenná maličkost.

3. Příliš intimní dárky

Vězte, že nikdo nechce pod stromečkem najít krém proti celulitidě, dáreček se sex shopu nebo kůru proti akné. Ačkoliv se domníváte, že daná věc je pro obdarovávaného nezbytná, uvědomte si, že u vánočního stromku se sejde celá rodina. Nikdo nechce být při rozbalování vánočního dárku ztrapněn tím, že dárek upozorňuje na jeho nedostatky nebo je příliš intimní. Intimní dárky pod stromeček nepatří.

4. Kýče

Ačkoliv si myslíte, že máte vytříbený vkus, vězte, že vánoční svetr se sobem nemusí každý ocenit. Stejně tak vtipné hrníčky, sošky, svíčky různých tvarů a podobně. Myslete dříve, než dárek koupíte na to, jaký vkus má ten, komu dárek zamýšlíte dát. Pokud si doma potrpí na minimalistický styl, těžko bude mít radost z porcelánové panenky.

5. Nedomyšlené dárky

Skvělé hodinky, díky kterým můžete ovládat jiná zařízení stejné značky? No jo, ale co když daná osoba nemá jedinou věc od této firmy, ale naopak má v oblibě konkurenci? Kde si myslíte, že ty skvělé hodinky skončí? Pravděpodobně ve výprodeji na internetu.

6. Domácí spotřebiče

Žehlička pro maminku nebo manželku zní jako super nápad. Bohužel by žena možná radši dostala něco, co je jen pro ni a neznamená to pro ni jen více práce. Možná sní o šperku, parfému nebo lístku do divadla. Nechce, aby ji váš vánoční dárek připomněl, že ji čeká akorát hromada prádla na vyžehlení.

7. Dárkové poukázky

Dárkovým poukazem se přeci nedá nic zkazit! Ovšem pouze za předpokladu, že si předem zjistíte, do jakého obchodu má poukázku smysl kupovat. Pokud někomu koupíte poukázku někam, kam nerad chodí, nemá rád tuto značku nebo prostě neví, k čemu by výrobky daného obchodu využil, poukázka se může proměnit na bezcenný papír.

Přejeme vám, abyste letos měli při výběru vánočních dárků šťastnou ruku! Pokud vám na dárky pochybí peníze, zkuste své štěstí a zahrajte si vánoční loterii. Konec konců takový vánoční los nemusí být vůbec špatným dárkem. Třeba se z obdarovaného stane milionář a vánoční loterie mu změní život.

Přidat komentář

   

Zdraví