Velikonoční zajíček

Velikonoce jsou tady! K svátkům jara patří i velikonoční dekorace. Můžeme si je vyrobit i sami. Co třeba poskládat si velikonočního zajíčka? Podle našeho návodu to zvládne každý.

Výroba velikonočního zajíčka

Zde je návod:

1. Začneme s čtvercovým papírem, který dvakrát přeložíme, na papíru bude tedy kříž jako na obrázku. Poté přiložíme dva protější rohy k sobě a vznikne trojúhelník s čarou uprostřed.

2. Nyní vezmeme dva boční rohy vzniklého trojúhelníku a ohneme je k jeho středu, takže vznikne kosočtverec. Několik dalších kroků se doporučuje s útvarem neotáčet.

3.Opět vezmeme dva boční rohy a přitiskneme je k rysce doprostřed.

4.Opatrně strčíme prst  do jednoho z růžků a zmáčkneme ho dolů tak jako na prvním obrázku - na obou rozdělených částech musí být ale 2 vrstvy papíru. Stejný postup opakujeme i na druhé straně. Vznikne nám útvar, který připomíná dva papírové draky (viz. druhá fotka) - tento útvar přeložíme na dvě poloviny.

5.Nyní budeme zajíci vyrábět uši - uchopíme část, kterou vidíte na obrázku označenou bíle a opatrně ji přetočíme tak, aby se dostala do oblasti, která je na obrázku označená přerušovanou čarou. (Tato část je trošičku náročnější a proto pokud se vám nepovede hned napoprvé nezoufejte a zkuste to znova - zajícovo ucho je třeba přetočit). Tento postup opakujte na obou stranách.

6. Tento krok je už o něco jednodušší, stačí pouze zahnout okraje uší - tak jako na obrázku.

7. V dalším kroku si vezměte budoucího zajíce zepředu a jeho vnitřní část zmáčkněte tak jako vidíte na obrázku a hlavičku zajíčka přimáčkněte dozadu k tělu. Nemusí se to povést hned napoprvé a proto zkoušejte tak dlouho, dokud se vám to nebude líbit.

8.Gratulujeme, nyní máte základ zajíce hotov. Teď už jen zbývá založit dovnitř špičku čumáčku a vytvořit ocásek založením kousku papíru dovnitř a povytažením špičky. Nyní už je jenom na vaší fantazii, jak zajíčka doděláte - můžete mu dokreslit čumáček a oči nebo ho vyzdobit drobnými kytičkami z papíru.

Tak máte to? Pochlubte se v komentářích:)

Autor: Maja

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit