krása

Přijde vám, že se o sebe muži starají více než dřív? Není to jen váš pocit, skutečně tomu tak je. Jsme zvyklí na to, že ženy jsou hlavními klientkami kosmetických salonů. Muži se však také chtějí líbit a vypadat atraktivně a udělají pro to maximum. Když na kosmetice, manikúře či pedikúře potkáte muže není na tom nic zvláštního. Už se nikdo nepozastavuje nad tím, když muž tu a tam uroní slzu, má ve skříni růžovou košili, hezky voní a taky si potají sem tam vypůjčí od své polovičky krém proti vráskám, přestože má svoji kosmetiku. Muži se dnes škatulkují do různých kategorií. Víte, kterého byste chtěla doma a kterého rozhodně ne?

Metrosexuál

Tyto muže na ulici jednoduše nepřehlédnete. Jejich revírem jsou luxusní butiky s módou, kde vybírají oblečení podle aktuálních módních trendů. Jeho šuplík je přeplněn kvalitním spodním prádlem, které je pro něho základem šatníku. Lidé ho definují jako muže, který má více párů bot než žena. Pro metrosexuála není problém a ani se nestydí utrácet za zkrášlení v podobě pěstěné manikúry, návštěvy barbershopů, kde mu vytvoří účes na míru, či za různé kosmetické procedury, které zpomalí proces stárnutí. Má doma v koupelně velkou zásobu anti-age produktů a vychytávek, za které by se nemusela stydět ani žena. Rád si zajede svým luxusním vozem na wellness pobyt, kde se nechává královsky opečovávat či si zaletí na prodloužený víkend nebo dovolenou do vyhlášeného dovolenkového resortu. Svůj neodolatelný vzhled podtrhuje výraznou kořeněnou vůní. Má rád noční život a vyhledává trendy podniky, o kterých se zrovna mluví.

Jestli ve světě hledat typické metrosexuály, tak se stačí podívat na fotbalová hřiště, kde jim jednoznačně vládne současný Cristiano Ronaldo nebo bývalý fotbalista David Beckham.

Jedná se především o metropolitní muže, kteří dbají o svůj vzhled. Tito muži nesledují pouze trendy v módě. Zajímají se především o propracovaný střih, přírodní materiály, kvalitní zpracování, ale i originální barvy a design. V neposlední řadě jim to musí slušet a cítit se v tom pohodlně.

Spornosexuál

Je to taková updatovaná verze metrosexuála, který je posedlý získáním dokonalého těla v posilovně, kde se porovnává se stejně smýšlejícími soukmenovci. Své napumpované a vyrýsované tělo s výrazným tetování rád prezentuje na sociálních sítích, kde je velmi aktivní. Tento muž vám rychlostí blesku vyjmenuje z paměti, jaké potravinové doplňky stravy aktuálně užívá a rovnou vám doporučí, abyste také začali. Často ho lze vidět, jak nosí úzké, přiléhavé košile s hlubokým výstřihem, aby ukázal svou opálenou barvu a vypracované svaly. Mnoho mladých mužů transformovalo svá těla, aby se cítili hodnotní pro společnost.

Tento chlapík nemá žádnou modlu, určité vzory nebo ideály. On je natolik zahleděný do budování své muskulatury, že si bohatě vystačí sám. Pokud, ale přece jen máme uvést názornou ukázku, tak to dokonale splňuje olympijský plavec Tom Daley nebo televizní hvězda Dan Osborne.

Neosexuál

Velmi mužný muž, který nemá problém s chloupky na těle, naopak je zastřihuje a stará se o ně. Má normální nebo mírně osvalenou stavbu těla. Není nikterak závislý na krémech, vlasových přípravcích a ani si nepotrpí na depilaci. Je to muž, který se o sebe stará, ale nezachází do přílišných extrémů. Muži propagující tento typ maskulinity rádi sdílejí zážitky, mají rádi filmy, čtou dobrou knihu, pijí kávu a víno nebo poslouchají hudbu. Vyznačují se brutální upřímností a říkají věci přímo do očí. Tato charakterová vlastnost je pro některé ženy velmi atraktivní. Kromě všech těchto vlastností jsou neosexuálové romantičtí muži, kteří si užívají čas v páru, starají se i vzdělávají své děti a nemají problém pomáhat doma.

Mezi zástupce tohoto muže patří herci Daniel Craig nebo George Clooney.

Übersexuál

Tento muž překypuje zdravým sebevědomím a má svůj vlastní styl. Jde o jedince, který dbá o svou image, zajímá se o módu, aniž by to ale přeháněl. Je to druh muže zpochybňující tradiční mužský stereotyp pijící pivo, milující sport, posedlý svými svaly, který jsme se naučili spojovat s mužností. Obléká se elegantně s jistou dávnou ležérnosti. Jeho vzhled není spontánní nebo improvizovaný, ale dobře nastudovaný. Jeho zájmy jsou konzervativnějšího rázu v souladu s obchodem, politikou a sociálními otázkami. Nezajímá ho a necítí se nervózní, co si o něm myslí lidé okolo. Má takovou jistotu, že mu nevadí jít proti zaběhnutým stereotypům. Druh tohoto muže nenajdete v obchodech, ani posilovnách. Rádi pečují o svůj vzhled bez zbytečných výstřelků, ale neopomíjejí ani současné trendy.

Ve světě tento vzor zastávají herci Bono Vox nebo Leonardo DiCaprio. V Česku tyto parametry splňují Jiří Bartoška nebo Marek Vašut.

Gastrosexuál

Jde většinou o svobodného mládence, který je milovník vaření a považuje ho za jistou formu umění. Tento muž vás nevezme na večeři do nejlepší restaurace ve městě, ale menu vám vlastnoručně vytvoří doma. Překvapí dobrou prezentací pokrmu, které spojí s nejlepším párováním vín. Svůdníkům se zástěrami je většinou mezi 25 a 40 lety, mají svobodná povolání a vysoké společenské postavení. Nevaří příležitostně, ale denně, protože vaření považují za součást své osobnosti a věří, že dobývaní ženy vede přes chuťové pohárky. Zkrátka používají kuchyni jako jistý druh flirtování.

Jedním ze vzorů gastrosexuálů je britský televizní kuchař Jamie Oliver.

Lumbersexuál

Jedná se o upraveného muže, který na první pohled působí jako moderní dřevorubec. Má udržovaný a často pěstěný plnovous, zásobu flanelových a kostkovaných košilí, které rád kombinuje s džínovinou a těžké „farmářské“ boty jsou jeho poznávacím znamením. Tito muži si potrpí na pohodlí i co se týče spodního prádla, kde vsázejí na klasiku. Převážně u nich najdete trenýrky, které jsou vyrobeny z kvalitní bavlny, která je příjemná a pohodlná na nošení.

Nejvíce lumbersuxuálů potkáte v období Movemberu, kdy je jejich hlavní sezóna. Uznává kulturní posun k environmentalismu, práce v kanceláři je pro něj učiněná noční můra. Tento druh je ideální kandidát na outdoorové aktivity v náročném terénu, kdy za opaskem kromě ešusu nosí i nůž. V případě potřeby se nebojí ho použít, aby ochránil svoji polovičku před nepřítelem, který se radši vydá na ústup.

Mezi nejžhavější kandidáty na lumbersexuály můžeme zařadit herce Jasona Momou, který se proslavil hlavně v seriálu Hra o trůny.

Přidat komentář

   

Zdraví