Bermudský trojúhelník

Oblast od Miami na Floridě, Portorikem (město San Juan) a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku je označována jako Bermudský trojúhelník. 

V této oblasti Atlantského oceánu se dějí velmi podivné věci: dochází k záhadnému mizení mnoha lodí i letadel beze stopy. Nenašlo se dosud jediné zmizelé tělo. A přitom zde přišlo o život více než tisíc lidí. 

Mizení lodí a letadel v Bermudském trojúhelníku

Za největší záhadu je považováno zmizení posádky z paluby lodi Freya v roce 1902, kdy tato loď byla objevena bez jediného člověka. 

Také z paluby plachetnice Mary Celeste v roce 1872, kdy vyplula z New Yorku do Janova, zmizela veškerá posádka. Loď byla nalezena provozuschopná s nedotčeným nákladem. Lidé se nenašli nikdy.

Nevysvětlená zůstala další zmizení celých plavidel i s lidmi a k nejznámějším případům patří zmizení pěti amerických bombardérů v roce 1945. Velitel letky hlásil najednou zhoršenou viditelnost, divnou pěnu na moři a že střelky kompasů se divně roztočily. Kontakt se základnou se najednou přerušil a na záchranu letadel se rozjela velká pátrací akce leteckých i námořních sil. Tato akce byla bezvýsledná a naopak znamenala další ztrátu: zmizelo beze stopy další letadlo s třináctičlennou posádkou.

Jsou známy také případy, kdy naštěstí nezmizel nikdo, ale děly se nevysvětlitelné jevy. Například letadlo zmizelo z obrazovky radaru na deset minut a když se zase objevilo, všechny hodiny v letadle i hodinky cestujících šly o deset minut později.

Může za to metan?

Jako jedna z možností se nabýzí vysvětlení se nabízí objev obrovských nalezišť metanu pod dnem moře. Občas se uvolní hydratovaný metan a při stoupání vzhůru se přemění na obrovskou bublinu plynu, která na velké ploše hladiny sníží její napětí. Loď v takovém místě by se mohla ihned potopit. Nebo by mohlo dojít k výbuchu. Jenže jak se ale vysvětlí, že zmizeli třeba jenom lidé a loď zůstala nedotčena? Nebo pokud by za tyto jevy mohl metan, jak by došlo k časovému posunu na hodinkách cestujících po "znovuobjevení" letadla?

Jiné teorie

Někteří lidé se domnívají, že se zde nachází "vstup" do jiné dimenze nebo dokonce, že lidé byli uneseni mimozemśťany. Teorií je ještě více. Ať je to tak, nebo tak, můžeme v současné době říci, že záhada tajemného mizení lodí i letadel, časových posunů, "poblázněných" kompasů" a dalších zvláštních jevů v této oblasti dosud nebyla přijatelně vysvětlena a stávající řešení jsou pouhé domněnky. 

Co si o Bermudském trojúhelníku myslíš ty? Diskutuj pod článkem. 

Přidat komentář

   

Zdraví