nevěra

Pokud jsou dva lidé spolu, měli by si být věrní. Někdy to ale zaskřípe a problém je na světě. Může to být jen chvilková slabost, nebo fakt, že jeden z partnerů prostě selže a nejednou touží být ještě s někým jiným. Podváděný partner je v takové situaci postaven před opravdu složitou věc! Odpustit nebo opustit?

 Proč jsou si lidé nevěrní?

Složitá otázka, na kterou ale existuje snadná odpověď. V mnoha případech proto, že hledají něco nového. Nevěru berou vlastně jako adrenalinový zážitek. Důvodem může být také zklamání. Mnoho nevěr vzniká ve chvíli, kdy se partneři pohádají, nebo mají prostě krizi. Jeden z nich to nevydrží a zkusí najít štěstí jinde, byť třeba jen na jednu noc. Na vině také často bývá alkohol. Opilý člověk rád zkouší a je otupen, takže k nevěře není daleko. Všechny nevěry ale mají jedno společné, a tím je bolest, kterou způsobují. Není to bolest na den, ale třeba i na celý život...

Vyplatí se odpustit?

Odpustit nevěru není lehké. Každý, kdo stojí před rozhodnutím, jestli opustit, nebo odpustit, si musí své jednání velmi dobře promyslet. Vždy záleží na tom, kdy a proč byl partner nevěrný. Mohla to být přece jen chvilková slabost, ale také nemusela. Přece jen se říká, že kdo podvedl jednou, podvede i podruhé. Při rozhodování myslete na to, zda vám za to partner skutečně stojí. Nenechte se na začátku uchlácholit. Donuťte ho, aby vám vše vysvětlil a potom se rozhodněte. Nikam ale nespěchejte. Pomůže, pokud si dáte pauzu, díky které zjistíte, jestli je vaše partnerství opravdu silné. RADA na závěr – pokud se rozhodnete odpustit, partnera hlídejte, ale ne přehnaně. Pokud podvede znovu, nechte ho jít, s takovým člověkem se budete v životě jen trápit!

Autor: Magda

Přidat komentář

   

Zdraví