Blondýnky nebo tmavovlásky

Nedávno mezi mnou a mou kamarádkou proběhla poměrně vzrušená debata na toto téma.. Začala s tím vlastně kamarádka blondýnka, která na mě vyrukovala s názorem, že blondýnky jsou žádané mezi muži a že jedině blond barva vlasů je sexy. Ano, blondýnky muži více vyhledávají, to je známo, ale že by se černovlásky nikomu nelíbily? Źe by jedině světlé vlasy požívaly tuto výsadu?

Na obhajobu tmavovlásek (sama jsem tmavovláska) jsem uvedla  jména známých tmavovlasých krasavic, jako je například Angelína Jolie,  Ornella Muti zamlada, vévodkyně Kate Middleton a další, ale zbytečně. Kamarádka blondýnka se nějak cítila dotčená snahou hájit černovlásky a spustila vodopád slov, že prý vždycky všechny princezny a víly zářily blond vlasy.

"A co třeba Sněhurka? Ta měla pleť bílou jako padlý sníh a vlasy jako eben, ta nebyla hezká?" "Sněhurka byla původně blondýnka!" usadila mě kamarádka.

"Cože? Aha. A co královna Kleopatra?" "Kleopatra? Ta nosila vždycky přece blond paruky. To Hollywood z ní udělal tmavovlásku. Takže správně by ji měli malovat s blond vlasy, " reagovala ihned kamarádka, neotřesitelná ve svém přesvědčení, že tmavovlásky jsou málem na odstřel. A ještě pokračovala: "Všichni radši blondýnky, i děti. V dětství jsem chtěla všechny panenky světlovlasé." 

"No já měla panenky taky všechny světlovlásky, ale tak pro změnu mi naši koupili jednu tmavovlasou, kudrnatou," odvážila jsem se. 

"Jo tak to jsi mě teď pobavila, " rozesmála  se kamarádka a pohodila svými zesvětlenými loknami. "Totiž já vlastně taky dostala potom jednu tmavovlasou, ale ta byla čurací, hahaha!" smála se dál.

Ale najednou smát přestala, svraštila čelo a bojovně vyjela:" Co na mě tak útočíš? Blondýnky vždycky pronásleduje závistivá smečka brunetek, tak to je!" Dodala plačtivě.

"Ale já přece neútočím, já jenom obhajuji brunetky, že jsou taky hezké a sexy a víc nic.Říkám, že blondýnky jsou krásné, ale stejně krásné můžou být i brunetky a některým mužům se líbí dokonce víc."

To jsem asi neměla dodávat. Kamarádka zrudla ve tváři a zasyčela: "Já měla na gymplu kámošku černovlasou s modrýma očima a její manžel jí pak zahnul s blondýnkou!" Ušklíbla se pomstychtivě.

"No já nevím, jestli za to mohla barva vlasů, znám muže, kteří mají manželku blond a zahnou jí také, barva vlasů  za to asi nemůže," zkusila jsem ještě.

Kamarádka se rozžhavila doběla: "A jsou blondýnky bohyně a jsou a jsou a hotovo!" Začala křičet, a protože jsme zrovna seděly v kavárně, lidé po nás vrhali zvědavé pohledy

Celá debata mi přišla jaksi o ničem a zbytečná. Vždyť já přece nikoho nenapadám. Spíše naopak.  Asi tu ztrácím čas. A pokud si někdo myslí, že černovlásky nejsou také svůdné a sexy, tak je to jenom jeho věc. Setkání u kafíčka jsem rychle ukončila. A na další už asi jen tak spěchat nebudu. Co myslíte, jsou tmavovlásky " horší" než světlovlásky? Pište, těšíme se na komentáře!

Autor: Luci

Přidat komentář

   

Zdraví