víra a nemoc

K dlouhému a zdravému životu stačí dodržet tři velmi jednoduchá pravidla. Doporučují to badatelé z univerzity v Berkeley. Jak budeme staří a zdraví, nezáleží jenom od správné výživy a dostatku pohybu. Důležitý je celý životní styl.


Na testovaných osobách se ukázala velmi důležitá především víra v dobro v lidech a v Boha - Vyšší moc. Docílí se tím psychosomatických efektů, které působí léčivě a pozitivně ovlivní hormonální a imunní systém. Hluboká víra ochraňuje tedy skutečně před nemocemi.

Krom toho dává víra v těžkých životních situacích útěchu a podporu. Věřící lidé prokazatelně lépe snášejí tíživé podmínky.

Kromě víry je důležité přátelské chování a vyvarování se stresu a hněvu. Pokud možno nevstupovat do žádných hádek. Dobrá nálada člověka dělá spokojeným a přináší mu pocity štěstí. Oproti tomu nenávist, zášť, závist člověku škodí, stres ohrožuje srdce. Doporučuje se oprostit se také od přísných askezí. Člověk by se měl naučit, pokud to neumí, užívat si hezkých věcí v životě. Samozřejmě platí staré známé - všeho s mírou.

Požitek je nádherný pocit, který je zároveň super metodou proti stresu. Není nutně spojený jenom s jídlem a pitím. Šťastný pocit nám může přinést třeba procházka v krásné přírodě. Koncert, návštěva divadla, cokoliv, co člověka těší a přináší mu radost, je velmi užitečné i pro zachování jeho zdraví.

Naše rada: každý den si udělejte aspoň jedno malé potěšení, snažte se zbavit negativních, ošklivých myšlenek a sporů, jednejte přátelsky a nikomu nekazte radost.

Přidat komentář

   

Zdraví