Co si zabalit

Letní dovolenou máte teprve před sebou? Těšíte se, až si budete lebedit v horkém písku a užívat si letní pohodu? Tak začněte balit! Víme, bez čeho se na dovolené neobejdete.

Na co raději nezapomenout?

Nejprve zkontrolujte platnost cestovního pasu. A přidejte k němu kartičku zdravotního a cestovního pojištění, doklady od cestovky, peníze, foťák a nabíječku, mobil a nabíječku, visačku na kufr a osobní lékárničku. Tak. A to je to nejdůležitější.

Co sbalit do kufru? Samozřejmě spodní prádlo, ponožky, kraťasy, trička, tílka, sukně, šaty na večer, mikinu či svetr, klobouk a boty – boty na pláž, sandály a tenisky. A samozřejmě - plavky. Pokud se na pláži stydíte, přibalte také plážové šaty. Hezky si na hromádku připravte, co byste chtěla sbalit. A teď hromádku zredukujte na polovinu – na týdenní dovolenou vám totiž bohatě stačí deset kousků oblečení!

Co se bude hodit? Samozřejmě opalovací krémy, deka na pláž, plážovou tašku a kabelku do města, sluneční brýle, a pokud jedete k oblázkové pláži, přibalte i boty do vody.

Z kosmetiky se neobejdete bez kartáčku a pasty, parfému, krémů, papírových kapesníků, jeleního loje, hřebenu, manikúry a řasenky. Pokud nosíte kontaktní čočky, tak si nezapomeňte roztok a náhradní brýle. A pro jistotu přibalte tampony či vložky.

Jak se sbalit chytře?

  • Část věcí si sbalte do příručního zavazadla. Především léky a doklady byste měli mít u sebe. A hodit se bude i lahev s vodou či menší svačinka.
  • Pamatujte, že čím méně věcí povezete, tím lépe. Proto náš seznam vezměte jako doporučení a sbalte jen to, co opravdu využijete.
  • Udělejte si rezervu. Z dovolené si určitě něco přivezete. Proto si nechte v kufru místo na suvenýry či módní kousky, které na dovolené nakoupíte. Takže čím méně toho povezete, tím více si můžete přivézt!

Přidat komentář

   

Zdraví