barvy oblečení

Barvy našeho oblečení o nás prozradí více, než si myslíme. Odráží i naše nálady a stavy mysli. Pokud jsme šťastní nebo naopak smutní, volíme podvědomě i barvy, které tomu odpovídají. Bez ohledu na naše nálady každou sezónu vyhlásí nejpreferovanější barvy paní "Móda". A nakonec kromě módních trendů si sami určíme barvy, které sluší jenom nám a jsou našimi oblíbenými.


Tak se stává, že u některých žen převládají v šatníku jenom některé barevné tóny. U někoho třeba vůbec nenajdete červenou, v životě by ji na sebe nevzal. Někdo zase nenávidí černou a někdo růžovou. Pokud se člověk omezí pouze individuálními pocity, může ke své škodě udělat chybu. Proč vypadat jako šedá myš, když nám barvy pomůžou zazářit v celé kráse?
Co se tedy dá dělat s barvami, aby nám pomohly podtrhnout naše přednosti?

Barvy podle vlasů a očí, pleti, rtů a temperamentu

Určujícím motivem, jaké odstíny vybírat pro svůj šatník, by měl být barevný soulad celého vzhledu: důležitá je barva vlasů a očí, pleti, rtů a celkový temperament osoby.

Světlé vlasy

Světlé vlasy a růžová pleť se moc nesnesou s ostrými barvami nebo hlubokými sytými tóny. Vhodnější bude spíše mírný kontrast, jako například barvy žlutá, šedá, modrá, zelená a černá.

Brunetky a černovlásky

Brunetky a černovlásky naopak svoji krásu mohou ještě zdůraznit sytými a výraznými barvami. Teplé odstíny jako cihlová, písková, olivová, hnědá, višňová i zelená působí super. Modroočky si mohou dovolit i modrou.

Rusovlásky

Rusovláskám nejvíce sluší zelená do žluta, modrá, fialová do modré, krémová.

Jiné barvičky nosí ženy s věkem kolem ...náct a jiné kolem ...cet a více.

Pozor na postavu

Barvy nám mohou pomoci k hezké postavě. Pozor na rozšiřující tóny. Všechno, co je lesklé, hladké a bílé, rozšiřuje. Pokud chceme odvést od některých partií pozornost, zdůrazníme jiné. Ať už vhodně volenou barvou nebo materiálem či šperkem.

Přidat komentář

   

Zdraví