barvy a móda

Lidé odedávna přisuzovali barvám symbolický význam. Dodnes chodí nevěsty v bílém a černá barva dominuje na pohřbech. A možná to znáte sama – některou barvu byste na svém oblečení nesnesla, je vám nepříjemná, jako by se skoro nehodila k vaší osobnosti...

Bílá barva - symbol čistoty

Bílá je tradičně barvou čistoty a nevinnosti. Symbolizuje nový začátek, proto ji nosí nevěsty. Bílou je vhodné nosit na jaře, kdy se příroda probouzí k novému životu, ale hodí se prakticky pokaždé, když něco začínáte – oblečte ji v první pracovní den nebo na první rande.

Černá barva - může být sexy i záhadná

Černá naopak představuje konec. Nosí se v době loučení, kdy bolest člověku nedovolí začít hned něco nového. Do černého se obvykle halí lidé se silnou vazbou na minulost, introverti, do kterých těžko proniknete. Černá tak v sobě obsahuje jistou záhadnost, která může někdy působit sexy.

Červená barva - vyzývavost a energie

Červená barva je považována za barvu lásky a vášně, na muže působí vyzývavě. Není tudíž náhoda, že našla své stálé místo v nevěstincích. Červená ale zároveň dodává energii a chuť k akci, nosí ji aktivní, průbojní lidé, kterým nechybí sebevědomí. Pro svůj agresivní náboj se nedoporučuje nosit na obchodní jednání.

Purpurová barva - symbol hrdosti

Purpurová je vlastně ztlumená červená. Vlastnosti červené barvy jako by držela na uzdě – zahrnuje v sobě rozvahu. Je symbolem hrdosti a důstojnosti, a proto bývá přisuzována králům.

Modrá barva - symbol intelektu

Modrá barva bývá spojována s intelektem a také s duchovním životem. Lidé, kteří si oblíbili modrou, zpravidla hodně hloubají a zajímají se o věci mezi nebem a zemí. Světle modrá je barvou vzduchu, myšlenek a komunikace, tmavě modrá pak představuje hluboké vody, introverzi a bádání.

Žlutá, oranžová a zlatá barva - zdroj energie

Žlutá, oranžová a zlatá jsou barvy slunce, léta a optimismu. Nabíjejí člověka energií a posilují sebevědomí. Jsou spojovány s mužským principem, extroverzí a materiálním světem, ale i s touhou po přepychu. Noste je na party, kde se chcete blýsknout.

Zelená barva - život, naděje

Zelená je barva přírody, života a naděje. Zklidňuje duši a napomáhá vnitřní harmonii. Je vhodné ji obléknout, když se cítíte unavení nebo na vás leze nemoc. Zelená by vás měla udržet vitální a svěží a naplnit vás novým optimismem.

Hnědá barva - vhodná na úřady

Hnědá je barvou země. Lidé, kteří ji rádi nosí, bývají prakticky založení a zpravidla se drží selského rozumu. Varují se snění a velkých plánů, raději stojí nohama pevně na zemi. Hnědou si oblékněte, pokud něco řešíte na úřadech nebo v bance.

Fialová barva - pokora

Fialová je spojována s náboženstvím, pokorou a zpovědí. Nosí ji lidé, kteří své chování podrobují přísné sebekritice a trpí často výčitkami svědomí. Je tak barvou duchovní cesty, vývoje duše k lepšímu Já.

Šedá barva to je střídmost

Šedá nám evokuje představu kancelářské myši. Lidé v šedém neradi vystupují do popředí, žijí obvykle skromně a střídmě. Bývají spolehlivými, pečlivými pracovníky a šetrnými hospodáři. Sami vidět nejsou, ale výsledky jejich práce ano – ne náhodou vznikl pojem „Šedá eminence“.

Přidat komentář

   

Zdraví