Minisukně

Když se ve 20. letech minulého století objevily první krátké sukně, byl to skandál. Když s nimi přišla v r. 1964 mladá britská stylistka Mary Quantová, rozpoutala tím vlnu nadšení, která nové módě přiřkla stálé místo v dámských šatnících. První modelkou, která minisukni předvedla, byla vyhublá Twiggy. V krátké sukni ale můžete vypadat dobře, i když zrovna nemáte postavu modelky.

Minisukně a postava

„Kratičkou strečovou minisukni si může dovolit málokterá žena,“ říká stylistka Šárka. „Musíte být štíhlá, ale zase ne moc vychrtlá, protože když vám ze sukně trčí místo nohou dvě párátka, vypadá to komicky.“

Pokud máte oproti nohám širší boky a větší zadek, volte raději mírně rozšiřující se střih do A. Délku přizpůsobte své výšce. „Mnoho žen se domnívá, že má tlusté nohy, a tak když si oblékne krátkou sukni, snaží se ji stáhnout co nejníže ke kolenům až pod kolena, aby toho co nejvíce zakryla,“ říká Šárka. „Pokud má ale menší postavu, nohy si tím opticky zkrátí.“

Jestliže nejste vyšší než 165 cm, je lepší zvolit kratší délku sukně a silnější nohy stáhnout černými punčochami. Takzvaná lady délka těsně pod kolena sluší spíš vyšším ženám se štíhlými lýtky.

Máte-li nohy hodně hubené, opticky je zvětšíte světlými bavlněnými punčochami s vodorovnými pruhy nebo kostkovaným vzorem. Řešení se najde i pro nohy typu párátka – přesně vám skvěle padnou úzké kalhoty ozdobené minisukní.

Přidat komentář

   

Zdraví