nejlepší přátelé

Každý, kdo má doma zvířátko, dobře ví, že je to rovnocenná bytost, která pro nás znamená mnoho. Dokáže člověka povzbudit, když je mu těžko, když dolehne na duši nějaká deprese. A my si dobře uvědomujeme, že nejsme sami a že doma čeká někdo, kdo nás skutečně a doopravdy miluje bez jakýchkoliv výhrad. 

Například pejsek vždy dokáže "odpustit" i to, že jsme se zrovna špatně vyspali, právě nám to úplně tak dobře nesluší a i kdyby se na nás všichni lidé zlobili a odsoudili nás, pes jako přítel nejbližší stojí při svém pánovi (paničce) třeba i proti celému světu.

Když si pohladíme měkký příjemný kožíšek, zapomeneme na všechny trable. Krásně se zklidníme a sníží se nám i vysoký tlak, zapomeneme na stresy.

Díky zvířátkům také nemůžeme lenošit. Pejsek potřebuje na pravidelné procházky, což samozřejmě prospěje i páníčkovi. Blahodárné účinky pobytu na čerstvém vzduchu jsou všem dobře známé.

O našeho miláčka se ale musíme dobře starat. Jsme za něho zodpovědní. Nemyslíme jenom na sebe. Musíme mu vyčistit pelíšek, klícku, dát najíst atd. atd. A hlavně zvířátko potřebuje hodně lásky, aby bylo šťastné, radostné a spokojené. A my s ním!

Autor: Luci

Přidat komentář

   

Zdraví