Šnek - domácí zvířátko

Napadlo vás někdy, jaké je to mít jako domácího mazlíčka hlemýždě? Pokud toužíte po nenáročném zvířátku, které budete moct hodiny fascinovaně pozorovat, je africký šnek pro vás jako stvořený.

Achatina -  africký šnek

Achatina je africký šnek, vzdáleně podobný našim hlemýžďům. Od nich se ale liší nejen velikostí; brzy vám zaplní celou dlaň, dorůst může až do rozměrů 25 cm; ale i délkou života: společnost vám bude dělat až 10 let. Velký rozdíl je také v tom, že africká achatina nevylučuje sliz - je pouze malinko vlhká na dotek. Hodí se i pro alergiky.

Šnek je nenáročný mazlíček

Šnek je finančně nenáročný mazlíček, nakrmit ho můžete salátovým okurkem, cuketou, listy z pampelišky, a téměř jakoukoliv další zeleninou či ovocem. Vápník na stavbu ulity získává ze sépiové kosti, jejíž cena se pohybuje okolo 10 korun a vydrží mu i měsíc. Na přilepšenou se dá také  odměnit kouskem dietního sucharu či piškotem. Jako podestýlka poslouží lignocel - lisovaná kokosová kostka, kterou stačí navlhčit a hned použít.

A kde takového kamaráda seženete? K dostání je v některých Zverimexech, ale jistě najdete i mnoho inzerátů na internetu.

 Šnek je roztomilý, estetický  a jedinečný domácí mazlíček, se kterým si určitě užijete spoustu zábavy.

Autor: Maja

Přidat komentář

   

Zdraví