Potkani

Mnoho lidí začne už při pouhém pomyšlení na to, že by měli mít doma potkana jako mazlíčka, hystericky křičet a kategoricky to svému potomku, který s takovým "neblahým" nápadem přišel, jednoduše zakážou. 

 

Podle této skupiny lidí je potkan škůdce, zvíře nečisté, špinavé, roznášející různé choroby a navíc má odpudivý ocásek.  Naopak jeho příznivci na něj nedají v žádném případě vůbec dopustit. Laboratorní potkánek je krásný plyšáček. 

Vyznačuje se velkou inteligencí, můžete s ním komunikovat, přiběhne i na zavolání, zamlaskání a dokáže i různé kousky, ke kterým se dá vycvičit. Zkrátka dá se s ním užít velká zábava a legrace. Zdaleka není nositelem chorob a parazitů, pokud se mu věnuje náležitá veterinární péče. Potkánka si můžete i klidně pomazlit jako každé roztomilé zvířátko. Narozdíl  od psa nebo kočky není tak náročný. Dá se nosit i s sebou ven a můžete ho propašovat všude možně, hezky se při vás schová. Kdo se chystá pořídit si takového kamaráda, je vhodné, aby si opatřil rovnou dva. Potkan totiž potřebuje společnost a pokud ji nemá, strádá. Pozor však, aby to nebyl sameček a samička, proč, to snad nemusíme vysvětlovat.

Jestliže se rozhodnete pro takového neobvyklého domácího mazlíčka, musíte pro něj připravit klec, kde bude mít svou skrýšku, misku na vodu i krmení, správnou podestýlku a také něco pro zábavu. Je totiž velmi hravý, stačí mu třeba jednoduchá prolézačka. Potkan nekouše,  i když si to řada lidí myslí. Většinou jenom protestuje pištěním.´Musíte také počítat s tím, že se dožívá pouze dvou až tří let.

Přesvědčili jsme vás a pořídíte si tohoto nového člena rodiny?

Přidat komentář

   

Zdraví