Pes zvýšuje imunitu

Máte doma kočku nebo psa? A bojíte se, že kvůli tomu budou z vašich dětí alergici? Opak může být pravdou. 

Detroitský lékařský tým centra Henry Ford Health System se pokusi odpovědět na otázku, zda soužití dětí, psů a koček v jedné domácnosti může u dětí způsobovat rozvoj alergie na tato zvířata. 

Jak to dopadlo?

Vědci monitorovali skupinu dětí, které byly od narození až do osmnácti let v pravidelném kontaktu skočkou nebo se psem. Dětem byly v proběhu testování prováděny testy na protilátky proti psím a kočičím alergenům. A výsledek? Po osmnácti letech byla studie uzavřena a vyhodnocena. A výsledky překvapily. Nejenže se nepotvrdilo, že by se u dětí projevil zvýšený rozvoj alergií, test jednoznačně vypovídal ve prospěch milovníků zvířat. Závěr studie zněl: Soužití se psi a kočkami prokazatelně zvyšuje imunitu lidí

Studie uvádí, že mladí muži, kteří již během svého prvního roku života žili v domácnosti se psem, měli až o 50 % menší riziko rozvoje alergie na psy než skupina mužů, kteří ve stejném životním období se psy do kontaktu nepřicházeli. Toto také platí i pro děti narozené císařským řezem.

Taky mladí muži a ženy, kteří měli doma již v kojeneckém věku kočku, měli nižší riziko rozvoje alergie na kočky v porovnání s ostatními vrstevníky, kteří se ve stejném životním období s kočkami pravidelně nesetkávali.

Závěry studie dokazují, že to, s čím se náš organismus během prvního roku života setká, má významný vliv na náš zdravotní stav v pozdějším životě. A to stojí za zamyšlení...

Myslete na své děti

Kamarádství vašeho dítěte se psem anebo s kočkou nezvyšuje riziko rozvoje alergie na domácí mazlíčky ale naopak někdy působí dokonce ochranně. Zakoupení  psa nebo kočky by tak mohla stát za úvahu.

Přidat komentář

   

Zdraví