Kyselina hyaluronová

Přezdívá se jí molekula mládí. Je nezbytná pro naše zdraví, chrupavky, klouby, kůži, oči i šlachy. Bohužel se ale postupem času její množství v našem těle snižuje a může za to náš věk. Hladina kyseliny hyaluronové s naším věkem rapidně klesá a díky tomu se mnozí z nás – v určitém věku – začínají potýkat se zdravotními problémy.

Malý zázrak pro naše zdraví

Přítomnost kyseliny hyaluronové v našem těle má své opodstatnění. Jaké? Dokáže zadržet mnohem větší množství vody oproti jiným přirozeným látkám. Co to pro vás znamená? Inu určitě není na škodu, má-li člověk ve svém těle něco výhodného, co dokáže určité množství pro něj důležité látky v těle udržet nebo jej doplnit.

Estetické využití

Především v této oblasti je kyselina hyaluronová doslova požehnáním. Díky ni se dají vyplňovat vrásky i nevzhledné jizvy v obličeji, kterými trpí drtivá většina lidí, převážně díky prodělanému či stále trvajícímu akné. Používá se i v případě plastiky prsou.

Krása i zevnitř

Kyselina hyaluronová dokáže omlazovat nejen venku, ale i uvnitř. To je její další bod k dobru. Pozitivním způsobem působí nejen na pleť i na kvalitu nehtů, vlasů a kloubů. Ne nadarmo proto bývá součástí potravinových doplňků.

Kyselina hyaluronová - mládí na dosah

Nedostatek kyseliny hyaluronové v našem těle má za následek vznik nechtěných vrásek. Z toho důvodu je třeba kyselinu hyaluronovou našemu tělu dodávat. Ideální a velice oblíbené jsou nejrůznější krémy, masky či séra, jenž působí i v hlubších vrstvách naší pokožky. Používá se i k injekčnímu vyplňování hlubších vrásek a v neposlední řadě je využívána i v mezoterapii, kdy je aplikována do střední vrstvy kůže pomocí jemných vpichů.

Autor: Magdalena Plivová

Přidat komentář

   

Zdraví