Krásná pleť

Nevěříte? Pro zdravou a nádhernou pleť se dá udělat dost, pokud se o to budeme aspoň trochu snažit. S několika změnami životního stylu a při dodržení určitých zásad může pleť vypadat dokonalá v každém věku již za dva týdny:  

1. Pravidelně odstraňovat make-up

Toto pravidlo je už notoricky známé. Ale bohužel některými opomíjené. Takže jenom připomínáme, že je třeba pleť čistit, ať jste unavení a jakkoliv se vám nechce,  vaše póry potřebují dýchat. Tento proces také odstraní špínu ze vzduchu, které je obličej během dne vystaven. Musíte si odstranění make-upu vypěstovat jako zvyk.

2. Zdravá výživa - hodně listové zeleniny a ryby 

Vynechejte škodlivá jídla např. z rychlých občerstvení a přeslazené nápoje. Ryba obsahuje úžasné oleje a listová zelenina poskytuje dostatek živin pro růst nových buněk. Budete překvapeni, jak vaše pleť zkrásní, pokud si tato jídla dopřejete v dostatečné míře.    

3Voda, voda, voda (a citron!)

Musíte pít dostatek vody. To je také stará známá věc. A pokud přidáme citron, vznikne osvěžující nápoj, který má dobré účinky i pro trávení.

4. Dopřejte pleti hodně proteinů!

Nejlépe je získáme z libových a zdravých potravin jako např. z kuřecího masa, řeckého jogurtu, sóji, tofu a dalších bez vedlejších produktů.

5. Nezapomínat na tuky!

Oleje jsou důležité, a proto trochu tuku musíme mít! Nemyslí se tím však tuky ve smažených jídlech, ale olivový olej a oleje z ryb. Pomáhají totiž pleti udržet vlhkost, stane se zářivější. A to přispěje k jejímu omlazení.

6. Hýbejte se

Nemusíme zrovna lámat sportovní rekordy. I ti z nás, kteří nemají rádi sport, by si přece jenom nějaký ten pohyb, který jim přinese potěšení, měli najít. Stačí třeba pravidelné procházky v krásné přírodě a pobyt na čerstvém vzduchu se ihned velmi příznivě projeví  i na pleti.

7. Hodně spěte

 Dopřejte si i dostatek spánku. Ve spaní tělo regeneruje a samozřejmě i naše pokožka.   

Pokud tyto malé, avšak cenné rady dodržíte, už za pouhé dva týdny se projeví výrazný rozdíl ve vzhledu pleti. Budete překvapeni, jak rychle je možné dát vše do pořádku. Neexistuje totiž důvod, proč by neměla být naše pleť krásná, Chce to jen zdravý rozum, trochu práce a pokud možno si na tato pravidla zvyknout napořád.   

Autor Luci    

Přidat komentář

   

Zdraví