potraviny a hubnutí

Některé potraviny jsou opravdovým dietním zázrakem. Jedny navozují pocit sytosti a zastavují sžíravý hlad, druhé zase podporují látkovou výměnu. Které potraviny jsou vhodné pro hubnutí? A tady je přehled.

1. Papričky Chili, zázvor, křen, hořčice, pepř

Dostanou látkovou výměnu do formy a zvyšují spotřebu kalorií. Zázvor ještě navíc podporuje imunitu. 

2. Grilovaná ryba

Některé durhy ryb jsou velmi vhodné pro zdravou výživu, obsahují cenné a lehce stravitelné bílkoviny, minerály, vitamíny a hlavně jód, velmi důležitý pro správnou činnost štítné žlázy,  jód reguluje tělesnou teplotu a čím více tělo produkuje teplo, tím více se spálí kalorií.

 3. Pomeranče podporují imunitu

Pravidelná konzumace pomerančů aktivuje látkovou výměnu a podporuje imunitu. Doporučuje se denně vypít sklenici čerstvě lisované šťávy.

 4. Roibosový čaj

Díky flavonoidům, které obsahují listy čaje, snižuje chuť k jídlu. Jeho chuť je příjemně sladká, ačkoliv neobsahuje cukr.

 5. Slunečnicová semínka

Jejich chroupání je zdravé. Obsahují totiž vitamíny, minerály a bílkoviny a napomáhají spalování tuků.

 6. Mléko

Že mléko je elixír krásy, věděla už Kleopatra. Zvláště podmáslí je vynikající pro hubnutí hlavně obsahem zinku a kalcia.

 7. Lilek a cuketa

Z této zeleniny se dají připravit vynikající pokrmy, pochutnáme si a ještě zhubneme. Vysoký obsah kalia pomáhá odvodňovat a zvyšuje spotřebu kalorií a obsah vlákniny snižuje hlad a podporuje trávení. 

 8. Ananas, mango a papája

Toto ovoce obsahuje hodně vitamínu C, který posiluje spalování tuku.

 9. Skořice - přírodní spalovač tuků

Skořice je také velkým spalovačem tuku. Je dokázáno, že snižuje i hladinu cukru v krvi. Stačí denně půlka čajové lžičky, kterou můžeme přidat například do jogurtu.

 10. Fazole

Fazole na všechny způsoby už v malém množství zasytí a napomáhají udržovat stálou hladinu cukru v krvi.

 11. Zelený čaj

Podporuje odbourání tuku a tukové polštářky zmizí. Ve větším množství ( tak 6 šálků denně) dodává tělu potřebnou energii.

Autor Luci

Zveřejněno 25.5.2014

Přidat komentář

   

Zdraví