masky proti akné

Akné dokáže být opravdu hodně nepříjemné, protože červené pupínky hyzdí tvář a každý kdo akné má, se vlastně za svůj vzhled stydí. Projevy akné se dají efektivně mírnit pomocí doma vyrobených pleťových masek. Představíme si tři nejúčinnější.

Kvasnicová maska proti akné

Kvasnice sice příliš vábivě nevoní, jsou ale v boji proti akné super účinné. Příprava kvasnicové pleťové masky je navíc opravdu jednoduchá. Budete potřebovat 1 až 2 kostky kvasnic, mléko nebo obyčejnou vodu. Kvasnice nejdříve rozmělněte vidličkou a poté pomalu vmíchávejte mléko nebo vodu. Až vznikne kaše, je maska hotová. Kaši naneste na postižená místa a nechte působit minimálně 15 minut.

Jahodovo broskvová maska i s krásnou vůní

Pokud si chcete užít i krásnou vůni, bude vaší volbou pleťová maska z jahod a broskve. Na jednu masku budete potřebovat 4 velké jahody a jednu zralou broskev. Dokonale je rozmixujte a pokud je směs příliš řídká, přidejte trochu medu nebo bílého jogurtu. Takto připravenou směs aplikujte na postižená místa a opět nechte působit minimálně 15 minut.

Bramborová maska je super jednoduchá

V boji proti kané pomáhá i brambora a to hlavně díky obsahu škrobu. Pro přípravu budete potřebovat jednu velkou nebo 2 malé brambory. Syrovou bramboru nastrouhejte na jemném struhadle a poté naneste na postižená místa.

Masky proti akné budou efektivnější, když si je dopřejete minimálně 2x týdně.

Autor: Magda

Přidat komentář

   

Zdraví