péče o suchou pleť

Suchá pleť je taková, která trpí nedostatkem tuku a vlhkosti. Mezi projevy suché pleti patří nepříjemné pnutí, výskyt červených míst a často se objevují nevzhledné bílé šupinky. Všechny tyto projevy lze mírnit správnou péčí. Jak na to?

Výběr vhodných přípravků je zásadní

Suchá pleť potřebuje dostatek hydratace. Je tedy nutné, vybírat kosmetické přípravky s vyšší hydratační schopností. Vhodné jsou přípravky s vyšším obsahem olejů, kolagenu a proteinů. Naprosto nevhodná je kosmetika s obsahem alkoholu, který pokožku vysušuje.

Jak pečovat o suchou pokožku

Při mytí nepoužívejte mýdla ani mýdlové gely – ty pokožku vysušují. Nejlepší je, omývat suchou pokožku vlažnou vodou. Pro suchou pokožku je nejlepší měkká voda. Používejte také vysoce hydratační krémy. Nutný je denní i večerní krém. Krém na den mějte neustále u sebe, abyste ho mohla kdykoliv nanést. K odličování používejte micerální vodu, přírodní odličovací olej nebo pleťové mléko. Minimálně jednou týdně dopřejte pokožce hydratační masku. Vhodná je maska z tvarohu, banánu či medu. Suchá pokožka také nenávidí zimu, ostrý vítr a také přímý sluneční svit. Vyvarujte se tedy i těmto faktorům.

Pozor na stravu

Jestliže máte suchou pleť, musíte si dávat dobrý pozor i na to, co jíte. Skvělé jsou pro vás potraviny jako jsou ryby a oříšky, které obsahují vyšší procento zdravých tuků. Dodržujte také dostatečný pitný režim

Autor: Magda

Přidat komentář

   

Zdraví