správné odlíčení

Líčení je sice krásné, ale odkáže dát naší pleti pěkně zabrat. Make-up – pokud není odstraněn, může ucpávat póry a tak zvýšit riziko vzniku akné nebo jiných problémů. Pokud se pleť neodličuje, také rychleji stárne a celkově ztrácí na kráse. Jak se tedy správně odlíčit?

Volba správného přípravku

K odličování je možné použít hned několik různých přípravků. Volit můžete mezi odličovacím mlékem, tonikem, micerální vodou, olejem nebo pleťovou vodou. Vždy je vybírejte s ohledem na typ pleti. Z hlediska efektivity a šetrnosti jsou nejlepší volbou micerální vody nebo přírodní odličovací oleje. Ty jsou k pokožce velmi šetrné, nevysušují je ani nemastí.

4 kroky správného odlíčení

1. Na vatový tampon naneste přiměřené množství přípravku a pomalými krouživými pohyby odstraňte make-up z očí a jejich okolí. Netlačte a čistěte až do chvíle, kdy je pokožka absolutně čistá.

2. Odstraňte make-up ze všech ostatních částí obličeje. Nejdříve odstraňte vrchní vrstvu z čela, tváří, nosu i brady. Postupujte pomalu a nevynechejte žádné místo. Po dokončení si vezměte další čistý tampon, naneste na něj menší množství přípravku a opět vyčistěte tyto partie.

3. Opláchněte obličej čistou vlažnou vodou a zkontrolujte, zda je skutečně všechen make-up pryč.

4. Pleť ošetřete jemným krémem.

POZOR – na odlíčení nikdy nezapomínejte! Vaše pleť by tím mohla velmi strádat. Pokud budete dodržovat tyto jednoduché zásady, vaše pleť bude ošetřena správně a odmění se vám krásným vzhledem.

Autor Magda

Přidat komentář

   

Zdraví