recepty pro krásu

Devět zázračných receptů pro krásu, které vás nebudou skoro nic stát. Inspirujte se. 

1. Kopřivy pomáhají při mastných vlasech 

Řadíte kopřivy mezi nepříjemný plevel? Z jakého důvodu, když mají léčivou moc. V listech kopřivy se skrývají vzácné vitamíny, enzymy a kyselina křemičitá, která neposíli jenom náš imunitní systém ( například užívaná v čaji ), nýbrž pomáhá i naší pokožce na hlavě: Hrst listů z kopřivy přelijeme šálkem vřelé vody, pět minut necháme vyluhovat. Následně procedíme a použijeme na propláchnutí vlasů. Při pravidelném užívání můžete na mastné vlasy zapomenout.

2. Med ošetřuje rty

Jsou vaše rty často drsné a popraskané ? Pak pomůže malé množství medu, které díky bohatě obsažených vitamínů a ostatních účinných látek mírní záněty a váže vlhkost. Štětečkem natřete hustou vrstvu a nechte přes noc působit. Už ráno budou vaše rty jemné k pohlazení.

3. Jogurt vyhlazuje krk 

Pokožka na krku je obzvláště náchylná k vráskám a potřebuje proto pravidelnou extra porci péče. Náš tip: Smíchejte 2 polévkové lžíce přírodního bílého jogurtu s banánem, naneste tuto kaši na krk, nechte působit pod fólií a ručníkem přibližně 20 minut. Potom spláchneme vlažnou vodou , nakrémujeme a pokožka je viditelně hladší.

4. Masáž chodidel dodá v mžiku energii 

Cítíte se někdy úplně vyčerpaná? Pak si dopřejte přísun energie s malou masáží chodidel: Uvolněně se posaďte, položte levé chodidlo na pravé stehno a hlaďte jej palcem přibližně 20 x mírně a krouživými pohyby. Následně opakujeme celou masáž ještě jednou s pravým chodidlem a levým stehnem. 

5. Kávová sedlina proti celulitidě

Smíchejte 4 polévkové lžíce kávové sedliny se 100g mořské soli a 2 polévkovými lžícemi rostlinného oleje a roztírejte pod sprchou po zadečku a na stehnech. Tento peeling neodstraní jenom odumřelé šupinky kůže, nýbrž povzbuzuje kofeinem i prokrvení. Potom vypadá pokožka zase výborně hladká a pevná.

6. Mléko vykouzlí krásnou pleť

Mléko je opravdový kosmetický zázrak v péči o plet´: Jeho sacharidy vážou vlhkost, mléčná kyselina obsahuje přírodní ochranu proti dráždivým kyselinám, proteiny mají uklidnující účinek a minerální látky aktivují výměnu buničiny. K čistění jednoduše namočíme chomáček vaty do čerstvého mléka a tímto vydrhneme pleť.

7. Pivo posiluje jemné vlasy

Došel vám šampón? Pak sáhněte místo toho po 1 láhvi piva. Jemné vlasy působí potom silněji s více objemem a nádherně se lesknou.

8. Okurky povzbudí unavené oči

Trpíte čas od času oteklými očními víčky? Žádný problém. Pokládejte si jednoduše čerstvé plátky okurků na přibližně 15 minut na zavřené oči. Bohatě obsažené kalium zbavuje tkáně přebytečných tekutin.

9. Citróny proti drsným loktům 

Tento problém zná skoro každá žena: Každý den si krémujeme lokty a přesto jsou hrubé a šupinaté. Nejvyšší čas, sáhnout po ,, něčem kyselém" Nakrájejte citróny na půlky, pokapte je olivovým olejem nebo mandlovým olejem a naneste na lokty. Následně opláchneme. Kyselina zbavuje lokty odumřelých šupinek, olej dodá pleti tuk a učiní vaši plet´ hebkou a jemnou.

Přidat komentář

   

Zdraví