Zelenina pomáhá na hubnutí

Nejsme žádní přátelé nějakého drastického hubnutí, ale zastáváme názor, že se dá hubnout kromě toho, že se budeme dostatečně hýbat, také "správným jídlem". Může to být zajímavé, zdravé a hlavně účinné.  Existují některé druhy ovoce a zeleniny, které dokonce samy napomáhají hubnutí a kráse! Ale které?

Vitamíny pro pleť

Zvláště důležité pro krásu pleti, vlasů a nehtů jsou vitamíny - především A, B, C a E, Bohužel tělo si tyto vitamíny neumí samo vyprodukovat. Musíme si je tedy dodávat ve správné výživě. Kromě vitamínů jsou důležité stopové prvky jako zinek, železo, měď a karotinidy.

Co by se tedy mělo jíst?

Díky přírodě ( i supermarketu) máme dostatečnou nabídku správného ovoce i zeleniny. Důležité jsou mléčné a celozrnné výrobky, maso a ryby.

A zde máte některé naše favority na krásu!

Jahody

Jahody - zajišťují pevnost, hladkost. Přispívají k tvorbě kolagenových vláken ve vazivové tkáni. V dostatečném množství pokrývají denní potřebu vitamínu C. Ke všemu navíc chutnají výborně.. 

Mrkev

Mrkev je především ochrana před sluncem. Mrkev totiž obsahuje beta karoten, který tělo přemění ve vitamín A. Zjemňuje pleť, přispívá k její regeneraci. Karotén je obsažen i ve špenátu, melounech a v dýních. 

Rajčata

Rajčata , ty chrání pleť. Rajčata obsahují vitamín C, E, beta karotén a lycopin. Lycopin je barvivo a zároveň "chytá" škodlivé radikály. Např. nikotin, který napadá pleť. 

Avokádo

Avokádo - pěstí pleť. Avokádo obsahuje vitamín E, brzdí stárnutí pleti a předchází tvorbě pigmentových fleků. Kromě mastných kyselin má i vitamín D, který zodpovídá za krásné a zdravé zuby a dále biotin, který se stará o zářivost pleti. 

Bylinky

Bylinky - pro jasnou "čistotu" pleti.  Svými éterickými oleji a mnoha biologickými látkami působí tymián, basilikum, šalvěj a petržel protizánětlivě a rozjasňují a čistí pleťový obraz.

A co je ještě strašně moc důležité? Kromě ovoce, zeleniny a bylinek? Ano, samozřejmě, je to dostatek vody. Nezapomínejte pít vodu, ovocné šťávy a neslazené čaje. Je to důležité pro všechny buňky vašeho těla a pro celkový zářící dojem.

Přidat komentář

   

Zdraví