Vlasy jsou denně vystaveny nepříznivým vlivům nestálého počasí a smogu, neprospívá jim ani stres a špatná životospráva. Mohou být potom roztřepené, křehké, vysušené, nebo naopak příliš mastné. Kadeřnice Renata nám prozradila několik jednoduchých triků, jak vlasům navrátit zdraví, pevnost a lesk.


Na suché a poškozené vlasy je vhodné nanést vaječný žloutek rozšlehaný se dvěma lžícemi olivového oleje. Nechte působit pod teplým zábalem z fólie a ručníku 20 až 30 minut.

Pro větší hebkost a lesk můžeme ke žloutku a oleji přidat lžíci rozpuštěného vlažného medu. Výživu vlasům dodá žloutek rozmíchaný v půl deci piva. Křehkým vlasům prospěje žloutek smíchaný s několika lžícemi jogurtu.

Pro mastné vlasy se hodí kůra z vaječných bílků – tuhý sníh vetřete do vlasů a nechte působit 20 minut.

Proti vypadávání vlasů používaly naše babičky rozmixovanou cibuli vmasírovanou do pokožky hlavy – vitamíny v ní obsažené prý podporují regeneraci vlasových kořínků. Cibulovou kůru ale vyzkoušejte jen tehdy, když vás nečeká žádná společenská událost. Vůně cibule se za vámi chvíli ponese, i když hlavu důkladně vydrbete šamponem.

Proti lupům zabírá silný odvar z kopřivy. Vmasírujte ho do pokožky hlavy, oplachovat už nemusíte.

Blondýnky mohou zesvětlit svůj odstín odvarem z heřmánku, brunetky srovnají barvu šalvějí. 20 dkg bylin povařte hodinu v půl litru vody, naneste na vlasy a nechte působit asi hodinu. Poté propláchněte vodou smíchanou s trochou octa.

Přidat komentář

   

Zdraví