TOP romány pro ženy

Každá žena si občas ráda zaleze někam do kouta s příjemnou knihou, díky které se ocitne ve smyšleném ději a zapomene tak na každodenní starosti svého života. Existují romány obsahově prázdné, které nezaujmou a jejich čtení je naprostá ztráta času. Ovšem jsou i takové romány, které vás dokážou svým obsahem obohatit. Které to jsou?

13. komnata milenek

Populární knížka, jež se může chlubit označením bestseller, nabízí niterné detaily podváděného muže a podváděné ženy. Subjektivně vypráví o nevěře a o zkušenosti s ní. Všemi jistě moc dobře známý milostný trojúhelník je v této knize povýšen na něco neskutečného. Jak už sám název napovídá, jedná se o 13. komnatu milenek, do které je přístup zakázán, kdo poruší, bude potrestán. V knize nechybí ani popis muže odtrženého od rodiny s malým dítětem. Román se snaží čtenářky podnítit k zamyšlení nad otázkou: Jaký máte názor a představu o člověku, který své rodině ublíží tak, že opustí svou malou dcerku?

50 odstínů šedi

Čtivá knížka se zajímavým příběhem, který vás dokáže vtáhnout do děje a prožívat pocity studentky literatury, která naprosto podlehne kouzlu a neodolatelnému šarmu bohatého podnikatele. V knize jsou krásným, jemným, ale zároveň i poutavým způsobem popsány erotické scény, pocity, myšlenky, strach, radost i láska. Román nepojednává jen o sexu, jak se mnozí domnívají. Autorka se zde snaží vylíčit beznadějné pocity zamilované dívky, jež je pro svou lásku ochotna dělat věci pro ní dosud neznámé, poddat se touze i vášni a nechat druhé zacházet s jejím tělem tak, jako by ji ani nepatřilo.

Deník Anny Frankové

Starší, ale zároveň pravdivě otřesný román malé židovské dívky, který by si rozhodně měl přečíst každý bez ohledu na věk či pohlaví. Pojednává o malé Anně, která se v letech 1942-44 musela se svými rodiči schovávat ve starém domě. Román potažmo deníkové zápisy popisují otřesný příběh malého děvčete, které pomalu dospívá a zároveň se snaží všechny své pocity zapsat pomocí deníku. Děj je poutavý, místy až děsivý, každého čtenáře vtáhne do děje a po přečtení v něm zanechá otřesné, avšak smutné a lítostivé vzpomínky.

Autor: Magdaléna Plivová

Přidat komentář

   

Zdraví