Internet věcí je pro mnoho lidí neznámým pojmem a přitom je doslova obklopuje. Není divu, vznikl teprve v nedávné době, když začal internet pronikat mnohem dále, než jen do našich počítačů. Jedná v podstatě o propojení různých fyzických věcí s internetem..

V dnešní době se s internetem hravě spojí mobilní telefony, hodinky, automobil nebo dokonce domácí spotřebiče. Cílem tohoto propojení je zjednodušení života samotného uživatele. Existuje mnoho všedních činností, které vykonáváme a zbytečně nás zdržují, rozvinutí internetu věcí vede k eliminaci mnoha všedních úkonů a tím pádem i k úspoře času.

Jak internet věcí funguje

Internet věcí je velmi obšírný systém, který nachází stále více prostoru v životech mnoha lidí. Prostřednictvím internetu můžeme dálkově vytisknout dokumenty v kanceláři, můžeme také zkontrolovat kamery na parkovišti, zarezervovat si místa v kině nebo ovládat spotřebiče v domácnosti. Základem internetu věcí jsou senzory nebo pokyny, které vyvolají akci skrze samotný internet.

Strach z internetu věcí

Stejně tak jako oheň, tak i internet nám občas umí ukázat, že je to dobrý sluha, ale zlý pán. Nové technologie sice slibují bezpečnost, ale i tak z nich má stále mnoho lidí obavy. Hlavní obavy se týkají především bezpečnosti. Jen si představte, že by byl internet věcí zneužit ke sledování, nebo že by se do něj někdo naboural a ovládal vaše věci za vás.

Budoucnost

Pokud vám přijde internet věcí jako vzdálená budoucnost, stačí sledovat současný trh elektroniky a moderní trendy domácností. Internet věcí může brzy ovládat život každého. Každá mince má dvě strany a v případě internetu věcí to není jinak, má svá negativa i pozitiva. Technologie jde neustále dopředu, stačí se podívat na posledních 20 let vývoje elektroniky, který nám přinesl levné velkoplošné televize s připojením na internet, hodinky, které nahradí telefon, a mnoho dalšího. Pokud bude jeho vývoj pokračovat pozitivní cestou, ušetří nám internet věcí mnoho času, který lze využít i jinak. Otázka ovšem zní, opravdu chceme být na takovém systému závislí?

   

Zdraví